Favicon of motika.mk Website information for Motika / motika.mk


SLD: motika
SLD Length: 6
TLD: mk
IP Address: 92.55.94.138
ISP: NEOTEL DOO export-import Skopje
Country: Macedonia (MK)
HTTP Status-Code: 200
Response Time: 1820 ms
Page Speed: 64%
Meta Title: Мотика | Се насмеа ли денес?
GaID: UA-1047042-1
Updated 3 month(s) ago

Hosting Location


Latitude: 41.8333
Longitude: 22
Timezone: Europe/Skopje
Country: Macedonia (MK)

Homepage Resource Analysis

Heading Analysis


Тато ѝ подарил на мама костим за капење кој се „раствора“ во вода
Наградуван фоторепортер исчезнал во Кина, а ова се неговите фотографии кои владата на Кина не сака да ги видите
Како се поминува улица деновиве во рускиот град Норилск?
Писмото до Дедо Мраз на Ким Кардашијан (виц)
ТЕСТ: Изберете една пеперутка и откријте ги скриените страни на вашата личност
Бегство од полиција во Бразил, но не како во филм, туку како во цртан филм
Турските полицајци решија да казнат погрешна госпоѓа и набрзо се покајаа
Како луѓето со послаб вид го гледаат светот? (25 слики)
Бразилец на плажа без влакна на јазикот ги навредува минувачите, правејќи се дека зборува на телефон
18 луѓе кои имаат многу подобри работни места од вас, а и ние сме љубоморни
Како изгледаат поранешните победнички на „Мис Универзум“ денес, почнувајќи од 80-тите
Тепачка на двајца навивачи, но од ист тим
Криминалците не знаат како функционираат безбедносните камери
Кандидат за Мотика татко на годината 2018: Го запознава својот син со снегот
Глуп крадец против паметен сопственик на златара во Тајланд
Што е способна да направи разгневена жена, кога мажот ќе побара развод?
Кога сите ќе изгубат верба во вашата способност да ја постигнете целта, а вие ќе си заминете со 15.000 евра во џебот како газда
Е вакво дете до сега не сте виделе!
Запознајте го возачот на автобус од Непал кој тврди дека го има најдолгиот јазик во светот
Смешни ситуации со Дедо Мразовци 2018
Спиеш ли мирно Рудолф? Редок вид на ирвас го освои светот со својата убавина
Двајца комунални работници смислија генијален начин како да ја исчистат водата од поплавените улици на Багдад
Малото лавче ќе биде опасен ловец бидејќи знае каде треба да се нападне
Чисбургер кој како да е мерен за твојата уста!
Селаните не сакаат некој да им го уништува ловот, па затоа со помош на трактор ги „почестија“ саботерите
Две девојки во бањарки решија да направат неколку провокативни фотографии на масата за пинг-понг
Социјалните мрежи се полни со лажговци (24 слики)
Човекот отишол во блиската шума и пронашол неочекувано фрлено богатство (4 слики)
Кога стариот шифоњер ќе добие шанса за нов живот (6 слики)
Упс, некој ѕирка (48 слика)
Не пропуштајте!
МАКЕДОНСКИ НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ
Смешни Слики
20 шпиунски фотографии направени преку прозорците на комшивките
Жената порано се врати дома и ги фати мажот и колешката од работа… Особено колешката!
10 чудни факти кои докажуваат дека нашето тело е мистериозен систем
Македонецот кој живеел на пуст остров 5 години (виц)
Откачената невеста и другарките се спремаат за свадбата (27 слики)
Стјуардесата знае како се смируваат лути и агресивни патници во авионот
Реакцијата на дечко од маалото, кога виде дека комшијата си купил Ламборгини и си го паркирал во дворот
6 загатки кои вистинските логичари ќе ги скршат како ореви
Колегата забележал интересни хулахопки кај колешката, па решил да ги овековечи со телефонот под бирото
Овие 2 опасно добри, разиграни другарки ја имаат честа да ве разбудат овој понеделник
Кога ќе видиш познат збор на патот…
Камуфлиран буковски пипер, само за вистински мажи
Вистинската жена знае да направи добра зделка…

Websites hosted on same IP


Traffic and Rank History


 • Alexa Rank History
 • Search Traffic History

Full Whois Report


% Domain Information over Whois protocol
% 
% Whoisd Server Version: 3.9.0
% Timestamp: Tue Dec 04 20:03:25 2018

domain:    motika.mk
registrant:  NEOTEL-R153
admin-c:   NEOTEL-C179
nsset:    NEOTEL-NS2
registrar:  NEOTEL-REG
registered:  27.12.2013 13:00:00
changed:   29.12.2014 12:07:55
expire:    27.12.2026

contact:   NEOTEL-R153
org:     Друштво за производство, трговија и услуги МЕДИА ГРУП МОТИКА ДООЕЛ Скопје
name:     МЕДИА ГРУП МОТИКА Д.О.О.Е.Л. СКОПЈЕ 
address:   Ул. ПУШКИНОВА Бр.4/3-24
address:   Скопје
address:   1000
address:   MK
phone:    +389.72302446
e-mail:    davor.iliev@solutions.mk
registrar:  NEOTEL-REG
created:   29.12.2014 12:07:53
changed:   09.02.2018 15:58:36

contact:   NEOTEL-C179
name:     Давор Илиев
address:   -
address:   -
address:   -
address:   MK
phone:    +389.72302446
e-mail:    davor.iliev@solutions.mk
registrar:  NEOTEL-REG
created:   29.12.2014 12:07:54
changed:   09.02.2018 15:59:49

nsset:    NEOTEL-NS2
nserver:   ns1.neotel.com.mk (80.77.144.10)
nserver:   ns2.neotel.com.mk (80.77.144.11)
tech-c:    NEOTEL-C3
registrar:  NEOTEL-REG
created:   03.07.2014 14:36:33

contact:   NEOTEL-C3
name:     Технички Администратор
address:   -
address:   -
address:   -
address:   MK
phone:    +389.25511111
e-mail:    hostmaster@neotel.com.mk
registrar:  NEOTEL-REG
created:   03.07.2014 14:27:48
changed:   03.07.2014 15:14:12

HTTP Headers


Server: nginx/1.2.1
Date: Tue, 04 Dec 2018 19:03:16 GMT
Content-Type: text/html; charset=UTF-8
Connection: keep-alive
Vary: X-Forwarded-Proto,Accept-Encoding
Last-Modified: Tue, 04 Dec 2018 17:28:05 GMT
Accept-Ranges: bytes
Cache-Control: max-age=0
Expires: Tue, 04 Dec 2018 19:03:16 GMT
Content-Encoding: gzip
Strict-Transport-Security: max-age=31536000
Go to top

Comments / Reviews / Feedbacks / Ratings for motika.mk